• جشنواره ملی حرکت

    جشنواره ملی حرکت

  • حرم مطهر امام رضا
  • دانشگاه فردوسی
  • دانشگاه فردوسی

نماینده تام‌الاختیار سازمان صنعت، معدن و تجارت در مرکز خدمات سرمایه‌گذاری خراسان رضوی خبرداد:

حمایت مرکز خدمات سرمایه‌گذاری خراسان رضوی از صنایع دانش‌بنیان

 

نماینده تام‌الاختیار سازمان صنعت، معدن و تجارت در مرکز خدمات سرمایه‌گذاری خراسان رضوی گفت: مرکز خدمات سرمایه‌گذاری استان از صنایع دانش‌بنیان خصوصا در زمینه جذب سرمایه‌گذار خارجی حمایت می‌کند.

 

احمد دانش در گفت‌وگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه فردوسی، با بیان این مطلب، اظهار کرد: مرکز خدمات سرمایه‌گذاری خراسان رضوی اخیرا در زمینه همکاری با سازمان‌های خدمات دهنده به صنایع دانش‌بنیان مانند پارک علم و فناوری در حوزه جذب سرمایه‌گذار خصوصا سرمایه‌گذار خارجی ورود پیدا کرده است، از این‌رو از کلیه شرکت‌های دانش‌بنیان متقاضی همکاری با این مرکز دعوت به همکاری به عمل می‌آید.

 

وی افزود: در این راستا مرکز خدمات سرمایه‌گذاری استان با دستگاه‌های زیربط از جمله پارک علم و فناوری خراسان رضوی جهت معرفی شرکت‌های دانش‌بنیان علاقه‌مند به جذب و مشارکت با سرمایه‌گذاری خارجی تعامل برقرار کرده است و در این راستا نسبت به برگزاری دوره‌های آموزشی با هدف جذب سرمایه‌گذار خارجی به صورت مشترک بین این دو بخش اقدام خواهد شد.

 

نماینده تام‌الاختیار سازمان صنعت، معدن و تجارت در مرکز خدمات سرمایه‌گذاری خراسان رضوی در خصوص فعالیت‌های این مرکز در زمینه سرمایه‌گذاری با شرکت‌های غیر از دانش‌بنیان گفت: در این مرکز همچنین جهت ارائه خدمات به سرمایه‌گذران خصوصا سرمایه‌گذاران خارجی، نمایندگان تام‌الاختیار دستگاه‌های کلان اقتصادی نظیر سازمان صنعت، معدن و تجارت، سازمان جهاد کشاورزی، سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، ادراه‌کل محیط زیست، اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، سازمان امور اقتصادی و دارایی و اتاق بازرگانی به نمایندگی از بخش خصوصی و دستگاههای  زیر ساختی مانند شرکت برق، گاز و مخابرات حضور مستمر دارند.

 

دانش با اعلام اینکه این نمایندگان در این مرکز حضور دارند تا اولویت‌های سرمایه‌گذاری دستگاه مربوطه خود را اعلام کنند، افزود: این اولویت‌ها در سایت مرکز خدمات سرمایه‌گذاری استان قابل مشاهده است.

 

وی خاطرنشان کرد: در 6 ماه نخست سال جاری چهار طرح در حوزه صنعت با مشارکت 91 درصدی سرمایه گذاران خارجی و حجم سرمایه گذاری 135 میلیارد ریال در استان اجرا شده است.